Cestovní pojištění pro členy ČUS - pojištění sportovců při cestách do zahraničí

Nyní si můžete sjednat jakékoliv pojištění od Kooperativa pojišťovny a.s. nebo ERV Evropské pojišťovny, se slevou 20% na stránkách ČUS. ČUS ve spolupráci s pojišťovnami pro vás připravila pojištění do zahraničí pro aktivní odpočinek (Kooperativa – program aktivní sport; ERV – program na plný plyn), které kryje pojištění léčebných výloh v zahraničí při rekreačním provozování sportovních činností. Nové je rozšíření pojištění v rozsahu organizovaný sport (pouze Kooperativa pojišťovna a.s.), které rozšiřuje krytí pojištění léčebných výloh v zahraničí i na závody a soutěže pořádané na amatérské a profesionální úrovni (včetně soustředění, tréninků, soutěžních i přátelských utkání) bližší informace naleznete v textech níže.

Pojištění ERV

 

840YzQ.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kooperativa pojišťovna a.s – cestovní pojištění pro sportovce sleva 20%

Pokud jste jako sportovní tým plánovali porovnat síly se zahraničním soupeřem nebo zúčastnit se  sportovního turnaje mimo ČR museli jste si sjednat speciální cestovní pojištění za vysokou sumu, protože běžné cestovní pojistky nekryjí léčebné výdaje spojené s úrazy vzniklé při organizovaných sportovních utkáních. Podobně je tomu i při účasti na organizovaných bězích jednotlivců. Cestovní pojištění hradí veškeré výdaje spojené s ošetřením při úrazu v zahraničí + se snaží kompenzovat možná rizika spojená s cestováním (ztracená zavazadla . . .). Výdaje za zdravotní péči v zahraničí mnohonásobně převyšují náklady za léčbu v ČR. Z pojištění léčebných výloh v zahraničí jsou na rozdíl od veřejného zdravotního pojištění hrazeny náklady za zdravotní péči v plné výši v místních cenách a včetně případné spoluúčasti.

Výhody pojištění:

Zdarma dvojnásobné plnění u úrazového pojištění, pokud se úraz stane při dopravní nehodě. Pojištění léčebných výloh se vztahuje také na náhradu nákladů na zásah horské služby. Děti do 6 let cestující společně alespoň s jednou dospělou osobou mají pojištění zdarma. Sleva 50% pro děti od 6 do 18 let. Asistenční služby v českém jazyce 24 hodin denně. Pojištění léčebných výloh se vztahuje i na škodu na životě nebo zdraví, která byla způsobena teroristickým útokem.

Pojištění v zahraničí můžete uzavřít pro soukromé i rodinné turistické, pracovní i sportovní pobyty. Pojištění v zahraničí se vždy vztahuje na rekreační provozování běžných individuálních nebo kolektivních sportů: - aerobic, cyklistika, kopaná, odbíjená, plážový volejbal, tenis, stolní tenis, badminton, squash, bowling, golf, jízda na skútru na sněhu i vodě, bruslení, skateboarding, plavání, šnorchlování, vodní lyžování, vodní atrakce, rybaření, rybolov na otevřeném moři či vodní ploše, turistika v běžném nenáročném terénu max. do výšky 3 000 m n. m., a další sporty srovnatelné rizikovosti, pokud nejsou uvedeny ve sportech, které jsou zařazeny v rozsahu aktivní sport. Při sjednání pojištění v rozsahu aktivní sport se pojištění léčebných výloh v zahraničí vztahuje i na rekreační provozování dalších sportovních činností a Pojištění v rozsahu organizovaný sport rozšiřuje krytí pojištění léčebných výloh v zahraničí i na závody a soutěže pořádané na amatérské i profesionální úrovni (včetně soustředění, tréninků, soutěžních i přátelských utkání) ve sportovních činnostech uvedených níže.

Lyžování a snowboarding na vyznačených a pro veřejnost otevřených sjezdovkách, trasách a přístupových cestách k nim; vysokohorská turistika a treking po vyznačených a pro veřejnost otevřených cestách a stezkách max. do výšky 5000 m.n.m. a do II. stupně obtížnosti podle mezinárodní stupnice UIAA včetně pohybu v terénu označovaném jako via ferrata max. do stupně C včetně; Cyklokros, bikros, biketrial; rekreační sjíždění řek do 3. stupně obtížnosti včetně při nezvýšeném průtoku vody a s přiměřenou výstrojí; rafting do 3. stupně obtížnosti včetně s přiměřenou výstrojí a za účasti odborného instruktora; canyoning s přiměřenou výstrojí za účasti odborného instruktora; ragby, podvodní ragby; parasailing, surfing, windsurfing, kiting, jachting, rekreační potápění s přístrojem do hloubky 40 m s certifikací přístrojového potápění, lední hokej, crashed ice, krasobruslení, rychlobruslení, jezdecké sporty kromě dostihů, jízda na U-rampě a ve skateparku, jízda na čtyřkolkách a motokárách; pozemní hokej, hokejbal, americký fotbal, šerm, historický šerm, sportovní střeba, skoky do vody, skoky na gumovém laně, silový trojboj, vzpírání, bezkontaktní bojové sporty a dále také judo a karate.

ERV Evropská pojišťovna cestovní pojištění se slevou 20%

Pro uplatnění slevy do pole"slevový kód" vyplňujte 1300001000

 

ERV je jedinou specializovanou pojišťovnou na cestovní pojištění. Cestovním pojištěním se zabývá již více než 100 let a posedmé v řadě získala titul Pojišťovnou roku. Jsou pojišťovnou pro náročné. Pojistnou událost vyřídí do 7 pracovních dní a jejich vlastní asistence je k dispozici v češtině 24 hodin denně.

Pro orientaci uvádíme sporty obsažené v jednotlivých pojištění:

 

Sporty obsažené v základním pojištění (není třeba se připojišťovat, je kryto již v základní ceně pojištění)

Běžné rekreační a plážové sporty, např.: aerobic, aqua aerobic, badminton, běh (silniční, přespolní), cykloturistika a MTB (mimo sjezd), čtyřkolky v terénu – rekreačně, feraty – obtížnost A, golf, in-line bruslení, jachting do vzdálenosti 3 km od pevniny, jízda na koni nebo velbloudu – rekreačně v rámci resortu, jízda na letní bobové dráze, kanoistika, minigolf, nohejbal, plavání, plážový volejbal, rybolov (i ze člunu), sjezd na divoké vodě do 2. stupně obtížnosti (kajak, kanoe, raft), squash, stolní tenis, šnorchlování, tenis, turistika v běžném nenáročném terénu do 3 000 m n. m., vodní sporty  rekreačně v rámci resortu – vodní lyžování, skútr, jízda na banánu, wakeboarding, windsurfing, surfing, a další sporty srovnatelné rizikovosti.

 

Sporty zahrnuté mezi zimními sporty (je nutné sjednat produktovou variantu nebo připojištění, které obsahují zimní sporty)

Sporty provozované na vyznačených a upravených trasách nebo místech: běh na lyžích, bobování, lyžování, monoski, sáňkování, skiboby, snowboarding, snowbungeekayaking, snowtrampoline, snowtubing a další sporty srovnatelné rizikovosti.

 

Sporty hodnocené jako rizikové (je nutné sjednat produktovou variantu nebo připojištění, které obsahují rizikové sporty): akrobatický tanec, bojová umění a sporty, bungee jumping, canyoning, cyklokros, feraty – obtížnost B, C, D, E, jachting nad 3 km od pevniny, jezdecké sporty s výjimkou dostihů, lední hokej, létání balonem, lyžování či snowboarding mimo upravená místa určená k provozování těchto sportů, motorové sporty na sněhu, ledu či vodě, MTB a jiné sjíždění náročných terénů na kole, otužilecké plavání, paragliding, parasailing, potápění se samostatným dýchacím přístrojem do hloubky 40 m, powerkiting, sjezd na divoké vodě od 3. stupně obtížnosti (kajak, kanoe, raft), sportovní boby a saně v koridorech, vysokohorská turistika a horolezectví od 3 000 do 5 000 m n. m. a další sporty srovnatelné rizikovosti.

 

Speciální sportovní aktivity (nelze standardně pojistit, ERV Evropská připraví individuální kalkulaci pojistného)

Další extrémní sporty neuvedené výše, profesionální sportovní činnost, účast ve sportovních soutěžích vč. tréninku na ně: alpinismus, bouldering, dostihy, heliskiing, létání v letadle s výjimkou cestování v registrovaném osobním letadle v roli cestujícího, letecké sporty (závěsné létání, plachtění, akrobacie), motokáry závodní, rallyecross, skialpinismus (na lyžích i na splitboardu), tandemový seskok s padákem, vysokohorská turistika a horolezectví nad 5 000 m.n.m., závody motorových vozidel nebo trénink na ně.

Pojistěte se On-line - cestovní pojištění Kolumbus pro členy ČUS - sleva 20%

Pojistěte se On-line - cestovní pojištění ERV pro členy ČUS - sleva 20%

Informace k pojištění včetně všeobecných podmínek

Informace o kvalitním pojištění cest do zahraničí

Leták KOLUMBUS

Leták ERV Evropské pojiš´tovny