Zasaď strom pro svůj klub!

Snad každý sportovní fanoušek má své oblíbené fotbalové týmy nejen mezi profíky. V srdci uchovává i menší klub spojený se svým rodištěm nebo místem, kde žije. Někteří borci každý týden propotí dres v okresních soutěžích, další patří mezi činovníky a skalní fanoušky. Všechny tyto nadšence a patrioty oslovuje Nadace Tipsport s grantovou výzvou: Máte šanci zvelebit prostředí, ve kterém váš tým hraje.

Jeden milion na výsadbu

Milion korun od Nadace Tipsport. Takovou hodnotu má grantová podpora na výsadbu stromů či keřů v blízkosti fotbalových hřišť a sportovišť pro letošní rok. Chcete zvelebit prostředí, kde sportujete, fandíte, setkáváte se s přáteli a trávíte volný čas? Neváhejte a vyplňte žádost online. Postup najdete ZDE. Nadace Tipsport žádosti přijímá do 30. června 2022.

...a další milion na péči o trávník

Hlásit se mohou sportovní kluby, spolky, obce, svazky obcí a obecně prospěšné společnosti. Jeden žadatel může získat na výsadbu stromů a keřů grantovou podporu od 5 000 Kč do 50 000 Kč. To ale není všechno! Stejnou částku, tedy až 50 000 Kč, dostane každý úspěšný žadatel i na údržbu trávníku (např. provzdušnění, vertikutaci, dosetí atd.).


Kompletní pravidla grantové výzvy naleznete ZDE.


Přehled úspěšných žadatelů Nadace Tipsport zveřejní na začátku srpna 2022. Realizace projektů se uskuteční letos na podzim. Je pravděpodobné, že se do sázení stromů a keřů v okolí hřišť zapojí i známá jména z fotbalové scény.

 

Smysl výsadby stromů

Nadace Tipsport se sázení stromů věnuje od roku 2020. Výsadbu podpořily i sportovní hvězdy: famózní zimní obojživelnice Ester Ledecká a hokejová legenda Jaromír Jágr. Spolu s dalšími organizacemi se podařilo v různých lokalitách Česka vysadit už dva miliony stromů.

Nadaci záleží na tom, jak se tu bude žít příštím generacím. Stromy přinášejí vláhu, stín, biodiverzitu, zadržují vodu.

 

Více o nadaci Tipsport

Nadace Tipsport byla založena v roce 2017. Působí v Česku, část projektů má přesah i na Slovensko. Cílí na podporu a ochranu životního prostředí, zkvalitnění života. Podporuje sportovní legendy, vzdělání i kulturní dědictví.

 

3068ZTI.jpg

MenuX