Logo tiskové zprávy

Česká Unie Sportu
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6 - Břevnov, PO BOX 40

Tisková zpráva
18. srpna 2015

VOŠ České unie sportu nově nabízí studium i pro zájemce ve středním věku

Současnost přeje dlouhověkosti, zdravý životní styl a stále dokonalejší zdravotnická péče prodlužuje aktivní věk obyvatelstva a tak mnoho lidí i ve vyšším věku stále touží po osobním rozvoji. Právě proto Vyšší odborná škola České unie sportu otevřela oficiální studijní kruh, v rámci akreditovaného vzdělávacího programu Management sportu, pro zájemce ve věku 40+. Každý účastník může navíc využít v kombinované formě studia individuální studijní plán.

 

Hlavním záměrem je umožnit zájemcům získávat nové vědomosti, zkušenosti a poznatky, které mají i studenti ve  středním věku prostor ještě zúročit ve svém oboru. Případně si pouze obohatí současný život a prokysličí tělo i mozek, které je třeba rozvíjet a trénovat neustále. Podmínkou pro přijetí je ukončené středoškolské vzdělání. Roční školné je v rámci školou dotovaného programu ve výši 15ti tisíc korun. Úspěšní absolventi po třech letech získají titul diplomovaný specialista - Dis.

 

„Máme připravený bohatý výukový program, mnoho kurzů, které jsou součástí výuky a obohatí zcela jistě život studentů. Kurzy jsou samozřejmě uzpůsobeny možnostem a požadavkům dříve narozených. Jako například turistický kurz v malebné krajině Třeboňska, kde si účastníci vyzkouší nové metody orientace v terénu, zdokonalí se ve vodáckých dovednostech, včetně jízdy na paddleboardu. Při jízdě na kolech poznají neutuchající krásy a památky Jižních Čech. Na zimním lyžařském kurzu mohou vyzkoušet další sportovní aktivity. Při nenáročných procházkách na sněžnicích prozkoumají mnohá panenská zákoutí, kam by se na lyžích jen velmi těžko dostali,“ říká propagátor wellness, chiropraktik, sportovec a ředitel školy Jan Hejma a dodává: „dáváme dohromady skvělý kolektiv nových studentů, kterým obohatíme jejich současný plodný život, nejenom po stránce rozvoje těla i ducha, ale i po stránce společenské. Na oplátku očekáváme, že oni nás obohatí o své životní a profesionální zkušenosti. Chceme vytvořit nový kolektiv stejně aktivně naladěných a v něm prožít nová dobrodružství. Zájemci mohou přihlášky podávat až do konce září.“

 

Lenka Angelika Tichá - tisková mluvčí
+420 602 231 674
ticha@cuscz.cz

 

Mediální partneři ČUS

Denik.cz Rozhlas.cz iSport.cz CeskaTelevize.cz

MenuX