Logo tiskové zprávy

Česká Unie Sportu
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6 - Břevnov, PO BOX 40

Tisková zpráva
1. září 2015

Sporťáček letos i na ledě

Návštěvníci pátého ročníku festivalu Sporťáček si letos zabruslí pod širým nebem. Díky umělé ledové ploše nechybí letos na největší přehlídce sportů svého druhu ani poctivé sklouznutí. A ještě u toho zájemcům o tento sport poradí krasobruslař Tomáš Verner nebo trenéři z hokejové Sparty či Letňan.

 

Led si vyzkoušeli děti už na květnovém Sporťáčku ve Zlíně a v srpnu v Českých Budějovicích, ještě mají možnost v Praze v Braníku (5. 9.),
Brně (12. 9.) a Plzni (19. 9.).

 

Snad právě na tomto festivalu přijdou i nejvíc nerozhodní caparti na to, co je opravdu baví, a čemu by se chtěli věnovat. Anebo objeví svůj skrytý talent. Stačí dát zelenou pohybu. Na jednom místě v jeden den se sejdou zástupci více než stovky sportovních odvětví, aby ukázali, co jejich disciplína nabízí. „Všichni vědí, že sport je správná věc. Budeme ale rádi, když na Sporťáček dorazí i rodiny, které zatím sportu tolik neholdují. Rodiče tam přivedou svoje děti, aby poznali, co může sport jejich potomkům přinést, že existují nejrozličnější možnosti, z nichž všechny výrazně pomohou dětem v osobnostním rozvoji. Není pochyb, že si tady každý vybere svůj sport,“ přesvědčily zakladatele festivalu Jakuba Makalouše dřívější zkušenosti.

 

„Jsem rád, že můžeme jako Česká unie sportu podpořit takovou akci. Děti tloustnou a nemají pro pohyb motivaci, tohle je způsob, jak jim ukázat, že sport je zábava a rozhýbat je. Navíc, český sport potřebuje mládežnickou základnu, aby měla jednotlivá sportovní odvětví, kde čerpat pro reprezentaci,“ pochvaluje si konání festivalu předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

 

Rodiče si mohou promluvit na místě přímo se zástupci z daných klubů a získat od nich konkrétní informace, které jim budou při výběru sportu pro jejich potomky užitečné. Na Sporťáčku se nachází i blok sportovních lékařů, fyzioterapeutů či psychologů, kteří se rádi podělí o své zkušenosti. Třeba jak poznat, na co má dítě vlohy. U toho všeho předvedou show anebo se alespoň podepíší slavní sportovci a zajištěno je i pojištění dětí na akci.

 

1477MWU.png 1478YjJ.png 1479Mjk.png 1480OGM.png      

 

Lenka Angelika Tichá - tisková mluvčí
+420 602 231 674
ticha@cuscz.cz
Mediální partneři ČUS

Denik.cz Rozhlas.cz iSport.cz CeskaTelevize.cz

MenuX