14.05.2019 - Adam Barbořík
počet přečtení: 635
vytvořeno 14.05.2019, upraveno 14.05.2019

Smutná zpráva: Odešel člen Výkonného výboru ČUS Jiří Pavlíček

 

V minulých dnech nás zastihla velice smutná zpráva. Ve věku nedožitých 64 let zemřel Ing. Jiří Pavlíček, člen Výkonného výboru České unie sportu a místopředseda Královéhradecké krajské organizace ČUS.

 

Jeho celoživotní láskou byl sport, zejména tenis, fotbal a běžecké lyžování – mj. byl také několikanásobným účastníkem Jizerské padesátky. Sportu se věnoval nejen aktivně, ale obětavě a nezištně mu pomáhal i na funkcionářském poli. Kromě svých funkcí v rámci České unie sportu řídil jako předseda mnoho let tenisový klub Lokomotiva Hradec Králové a od roku 1998 až dosud působil jako předseda Královéhradecké unie sportu. Dvě volební období se podílel na koncepci rozvoje sportu v Hradci Králové jako člen sportovní komise při Radě města.

 

Jiří Pavlíček zanechal významnou stopu také ve fotbale. Byl členem Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu Hradec Králové a po dlouhé období zastával funkci předsedy sportovnětechnické komise Okresního fotbalového svazu Hradec Králové. Tím však výčet jeho funkcionářských aktivit nekončí. Byl také členem dozorčí rady v FC Hradec Králové a současně členem odvolací a revizní komise Královéhradeckého krajského fotbalového svazu.

 

Dne 8. května nedohrál po těžké nemoci svůj poslední zápas. Jeho optimismus, pracovitost a ochota vždy pomoci druhým nám bude všem na sportovištích i mimo ně chybět. O víkendu 18.–19. května při všech utkáních dospělých v rámci OFS Hradec Králové bude uctěna jeho památka minutou ticha.  

 

Poslední rozloučení s Jiřím Pavlíčkem se uskuteční v pondělí 20. května 2019 v 11 hodin ve smuteční síni v Hradci Králové–Kuklenách. 

 

Čest jeho památce!