20.03.2017 - Tomáš Maurer
počet přečtení: 401
vytvořeno 20.03.2017, upraveno 20.03.2017

Logo tiskové zprávy

Česká Unie Sportu
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6 - Břevnov, PO BOX 40

Tisková zpráva
17. března 2017

Florbalistům přibylo ve 3. ročníku Sportovní ligy základních škol téměř 400 družstev

Prvního vítěze 3. ročníku Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství poznají florbalisté. Republikové finále nejvýznamnější soutěže školní mládeže v České republice bude hostit ve dnech 22.-23. března Plzeň. Pořadateli akce jsou Asociace školních sportovních klubů ČR, Česká unie sportu a Ministerstvo školství.

 

Volba letošního organizátora závěrečného turnaje nejlepších týmů je přímo symbolická. Právě chlapecký florbalový výběr 33. Základní školy Plzeň (ulice Terezie Brzkové) zaznamenal v posledních třech letech ve finále zlatý hattrick.

 

„V Plzni se daří fotbalu, hokeji, házené, plavání i dalším odvětvím. Je to proto, že nás sport baví. Úspěšní jsme však i v mnoha jiných oblastech. Je to proto, že ve městě působí hodně šikovných lidí a nadšenců, kteří své práci rozumějí a vzájemně si nehází klacky pod nohy. Místo toho úzce spolupracujeme. Určitě bychom byli rádi, kdyby se Plzeň stala v blízké budoucnosti další florbalovou baštou,“ říká Martin Zrzavecký, primátor Plzně, který nad republikovým finále převzal osobní záštitu.

 

Florbalového vyvrcholení Sportovní ligy základních škol se zúčastní šest nejlepších chlapeckých a stejný počet dívčích družstev, která prošla náročným kvalifikačním sítem. O prvenství budou bojovat starší žáci: ZŠ Dubí 2, ZŠ Rudná, 6. ZŠ a MŠ Mladá Boleslav, ZŠ a MŠ Pozořice, ZŠ Přerov, U tenisu a 33. ZŠ Plzeň. Mezi staršími žákyněmi změří síly hráčky: ZŠ Kamenická, Děčín, ZŠ Kladno, C. Boudy, Gymnázium B. Němcové, Hradec Králové, ZŠ Jablonné nad Orlicí, ZŠ a MŠ Lutín a 33. ZŠ Plzeň.

 

„Florbal ve Sportovní lize školáky táhne. Zatímco loni se do soutěží zapojilo 2 546 družstev z 1 680 škol, v této sezoně to už bylo 2 913 týmů z 1 942 škol. Ještě do roku 2000 to byl spíše okrajový sport, ale pak jeho rozvoj nabral plné obrátky. O osm let později se stal nejrozšířenějším školním sportem, když předstihl i fotbal. Čísla z tohoto ročníku Sportovní ligy jsou fantastická. O osud republikového finále v Plzni nemám největší obavy – myslím, že nás čeká jeden z nejkvalitnějších turnajů v historii,“ předpovídá garant florbalu Asociace školních sportovních klubů ČR Roman Kuběna.

 

Právě účastníci a fanoušci florbalového finále zažijí velkou premiéru – aktéři závěrečného turnaje se totiž ocitnou na televizních obrazovkách. Generálním mediálním partnerem soutěže se stala Česká televize, která bude prostřednictvím přímých přenosů na ČT sport vysílat rozhodující zápasy a soutěže v jednotlivých odvětvích.

 

Slavnostní zahájení ve Sportovní hale města Plzně je na programu ve středu 22. března ve 13,15 hodin, o hodinu později začnou utkání v základních skupinách. Ve čtvrtek 23. března se uskuteční od 7,50 hodin semifinále a následně i duely o celkové pořadí. Finále dívek se hraje od 11,10 hodin a finále chlapců od 12 hodin.