Logo tiskové zprávy

Česká Unie Sportu
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6 - Břevnov, PO BOX 40

Tisková zpráva
21. srpna 2015

Premiér Sobotka a ministryně Valachová navštívili Sportovní centrum v Nymburce

V rámci návštěvy Středočeského kraje zavítala vládní delegace vedená premiérem Bohuslavem Sobotkou i do Sportovního centra České unie sportu v Nymburce. Pravě tento areál je jedním ze sedmi projektů Národních olympijských center.  Premiér Sobotka i ministryně Valachová se tak přímo na místě seznámili s konkrétními záměry i potřebnou výši investic, které jsou pro rekonstrukci a dobudování sportovního centra potřebné.

 

„Těší mě, že se pan premiér i paní ministryně seznámili dopodrobna s projektem našeho Olympijského centra. Vždy se líp rozhoduje o tom, co člověk vidí na vlastní oči, proto jsem rád, že si do Nymburka našli cestu. Věřím, že dojde k naplnění slibů ze strany vlády a Nymburk bude dál sloužit sportovcům, ovšem v daleko důstojnější podobě,” komentuje vzácnou návštěvu ve Sportovním centru předseda ČUS Miroslav Jansta, který hosty na místě doprovázel.

 

„Sportovní centrum mě překvapilo svoji rozlohou. Projekt je ambiciózní, ale smysluplný. Uděláme maximum pro to, aby se podařilo zajistit prostředky v řádu desítek miliónů, aby mohla rekonstrukce pokračovat. Byl bych rád, kdyby se nám od roku 2017 podařilo zajistit potřebné zbývající peníze, aby projekt mohl pokračovat a být dokončen a sport měl v Nymburce potřebné zázemí pro přípravu reprezentace i trénink amatérských oddílů. Cením si také toho, že je pamatováno i na handicapované sportovce a celý areál má být bezbariérový. Vítám, že slouží a bude sloužit nejen výkonným sportovcům, ale i široké veřejnosti“, říká k nymburské návštěvě premiér Bohuslav Sobotka.

 

Populární sportovní areál prochází rozsáhlou komplexní rekonstrukcí, která již má první etapu za sebou. Letos na jaře odstartovala rekonstrukce hotelu B, při které byla navýšena kapacita z původních 138 na 150 lůžek. První fáze rekonstrukce přišla na necelých 22 miliónů korun. Opravené prostory už během léta využívaly především mládežnické a dětské oddíly pro prázdninová soustředění.

 

„Potěšilo mě, že v Nymburce má možnost trénovat i mnoho dětských a mládežnických klubů. Podařilo se prosadit navýšení prostředků právě pro dětský mládežnický sport, povinně by mělo jít ze státu do sportu 3,5 miliardy korun ročně. Chtěla bych, aby peníze směřovaly přímo do jednot a klubů.  V současné době, je pro řadu dětí a mládeže pobyt na různých soustředěních i přes výrazné slevy na pobytových nákladech stále dost drahý. Mohli bychom oddílům pomoci třeba právě s podporou ubytování, aby mohly v takovýchto centrech trénovat s veškerou potřebnou infrastrukturou, která tady je vybudována. Na modernizaci sportovního centra v Nymburku by příští rok mohlo jít až sto milionů korun. Během dvou let by tak měla být v areálu vylepšena ubytovací kapacita a v následujících letech je v plánu postupná modernizace sportovišť, naznačuje své záměry v souvislosti s nymburským sportovním centrem ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

 

1468NTd.jpg 1467NzI.jpg 1465ZWE.jpg 

Lenka Angelika Tichá - tisková mluvčí
+420 602 231 674
ticha@cuscz.cz
Mediální partneři ČUS

Denik.cz Rozhlas.cz iSport.cz CeskaTelevize.cz

MenuX