12.01.2017 - Tomáš Maurer
počet přečtení: 2478
vytvořeno 12.01.2017, upraveno 12.01.2017

Logo tiskové zprávy

Česká Unie Sportu
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6 - Břevnov, PO BOX 40

Tisková zpráva
10. ledna 2017

Odstartoval 4.ročník projektu ČUS Sportuj s námi – 500 akcí opět rozhýbá přes čtvrt miliónu sportovců

Pětadvacet lednových soutěží, jejichž náplní je florbal, bouldering, bruslení, judo, lyžování, plavání, přespolní běh, stolní tenis, turistické pochody, šachy, volejbal či tanec, otevírá letošní, již 4. ročník projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi. Ten v uplynulém roce prostřednictvím 500 akcí rozhýbal více než 250 000 aktivních účastníků – převážně rekreačních sportovců, mládeže a dětí.

 

Také letos se veřejnost může těšit na kalendář nabitý stejným počtem nejrůznějších sportovních událostí zahrnujících prakticky všechna sportovní odvětví.

 

„ČUS Sportuj s námi je největším sportovním projektem, který kdy probíhal na území České republiky. I v roce 2017 bude klíčovou aktivitou České unie sportu. Loni se nám v něm prostřednictvím našich sportovních klubů, tělovýchovných jednot, národních sportovních svazů a partnerských sportovních organizací podařilo zapojit čtvrt milionu příznivců sportu. Nechceme v regionech zbytečně vymýšlet žádné nové akce, ale naopak maximálně podpořit ty tradiční, zaběhnuté, osvědčené a zajímavé. Věřím, že zásluhou bohaté nabídky i kvalitní organizace oslovíme a přitáhneme ke sportu letos ještě více zájemců,“ říká předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

 

Itinerář 500 akcí je natolik různorodý, že zahrnuje závody masového či rodinného charakteru, aktivity zaměřené převážně na mládež nebo naopak na seniorskou kategorii, stejně jako soutěže určené výkonnostním či vrcholovým sportovcům. Smyslem projektu je ukázat, že sportování je zábavné a přitažlivé pro všechny věkové skupiny a má nesporný pozitivní přínos pro fyzické i duševní zdraví lidí.

 

Přihlášky do 4. ročníku ČUS Sportuj s námi zaslali prostřednictvím on-line formuláře v termínu pořadatelé 886 akcí ze všech regionů České republiky. Do finálního výběru se dostaly zejména ty s větším počtem účastníků, které probíhají každoročně a mají ověřenou tradici, kvalitní sportovní a společenskou úroveň i rozsah. Součástí projektu jsou rovněž akce náborového charakteru.

 

„V současné době probíhají závěrečná jednání s partnery a podporovateli projektu o jeho financování a marketingové podpoře. Důležité je, že se podařilo zajistit dostatečné množství peněz na všechny akce zařazené do kalendáře v roce 2017. Jejich organizátoři tak mohou počítat s podobnou výší podpory jako v uplynulém roce,“ uvádí generální sekretář České unie sportu Jan Boháč.

 

V rámci marketingové kampaně, která je jednou z podmínek zdárného průběhu projektu i jeho široké prezentace veřejnosti, se znovu počítá nejen se zapojením herce, režiséra, baviče a tradičního patrona Jakuba Koháka, ale i dalších populárních osobností českého sportu a šoubyznysu.

 

Více informací o projektu ČUS Sportuj s námi najdete na webu: www.cus-sportujsnami.cz