Čívická schůzka k podpoře sportu. Peníze by měly jít do mládeže

12.11.2013    parlamentnilisty.cz  str. 0  Tiskové zprávy

Pardubickykraj.cz

Česká unie sportu 

 

Staré Čívice/Pardubice (8. listopadu 2013) – Ve Starých Čívicích jednali včera o systému podpory sportu a roli regionů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, krajský radní pro sport René Živný spolu s předsedou Českého olympijského výboru (ČOV) Jiřím Kejvalem a předsedou České unie sportu (ČUS) Miroslavem Janstou. Shodli se na tom, že peníze z loterií by měly jít především na výchovu mladýchsportovců. Očekává se, že kluby dostanou první peníze v druhé polovině roku 2014.

 

“Debatovali jsme o systému podpory sportu, neboť se otevírá prostor pro větší příliv peněz z loterií do této oblasti. Z našeho pohledu budou zásadní kritéria a principy, podle kterých by měly být finanční prostředky rozdělovány. Hovořili jsme také o možné úloze krajů, ale i krajských organizačních složek sportovních asociací,“ shrnul hlavní témata Čívické schůzky hejtman Martin Netolický. Podle něj panovala shoda na tom, že je třeba investovat peníze především do mládežnického sportu a rozvoje talentů. Předseda ČOV Jiří Kejval informoval o tom, že se sportovní svazy snaží o renesanci českého sportu a posílení jeho prestiže ve společnosti. “Chceme, aby byl sport vnímán jako součást zdravého životního stylu. Diskutovali jsme také o podpoře sportu na středních školách,“ řekl předseda ČOV Jiří Kejval. Předsedové ČUS i ČOV si také dovedou představit větší zapojení krajů při rozdělování peněz určených pro sport.

 

Krajský radní pro sport René Živný se stal členem týmu při Českém olympijském výboru, který v současnosti pracuje na pravidlech, podle kterých by měly být peníze z loterií přidělovány. “Celý projekt je na dobré cestě. Pevně věřím, že první peníze by se ke klubům mohly dostat v druhé polovině roku 2014. Projekt by měl být kompletně spuštěn počátkem roku 2015,“ informoval o přípravách radní René Živný.

 

Jednání se zúčastnili i další představitelé sportu jako například předseda Asociace ligových klubů Mattoni NBL Zdeněk Bříza.

 

 

URL| http://www.parlamentnilisty.cz/article.aspx?rubrika=1423&clanek=293111

 

 

MenuX