Český sport hledá nejslavnější momenty z období 1918-2018

 

Český sport hledá největší a nejslavnější momenty jednotlivých dekád v období 1918–2018. Tuto unikátní anketu iniciovala u příležitosti stého výročí naší státnosti Česká unie sportu. Deset nejvýznamnějších událostí, které v konkrétních desetiletích zvítězí, bude vyhlášeno 28. září při slavnostním galavečeru ve Foru Karlín v Praze. Ve spolupráci s Českou televizí probíhá v současné době hlasování, do něhož se mohou aktivně zapojit také členové sportovních klubů i tělovýchovných jednot.

 

Anketa Největší momenty 100 let českého sportu odstartovala na obrazovkách kanálu ČT sport 9. července, kdy se divákům představilo prvních deset sportovních událostí z let 1918–1928. Ty – stejně jako ostatní – vybrali zástupci České unie sportu a členové sportovní redakce České televize. Následně bylo zahájeno hlasování na speciálním webu www.momentysportu.cz. Momentálně lze hlasovat od pondělí 6. srpna do půlnoci v neděli 12. srpna pro památné okamžiky z let 1959–1968.

 

„Cílem ankety není najít nejlepší výsledek, ale moment, který se skutečně zapsal do české sportovní historie. Nemusí to být nutně zlatá medaile, ale třeba důležité gesto, čin nebo situace, jež se vryly do paměti nejen českého národa, českého státu, ale i ostatních zemí ve světě,“ vysvětluje poslání ankety Miroslav Jansta, předseda České unie sportu.

 

Nominace sportovních akcí a představení každé dekády zazní každé pondělí v pořadu Otakara Černého na ČT sport a objeví se také na anketním webu. Zde se rovněž objevuje pořadí z už uzavřených dekád. Hlasy preferované události lze udělovat vždy v průběhu následujícího týdne.

O absolutních vítězích jednotlivých dekád však nakonec rozhodne v kombinaci s názorem diváků hlasování odborné akademie, složené z předsedů sportovních svazů a spolků, sportovních legend, sportovních novinářů a organizátorů velkých sportovních projektů. Všichni vítězové budou slavnostně vyhlášeni 28. září ve Foru Karlín i živém vysílání ČT1 a ČT sport.

 

Sportovní veřejnost se do hlasování o Největší momenty 100 let českého sportu může zapojit buď prostřednictvím webu www.momentysportu.cz, nebo facebookového profilu České unie sportuwww.facebook.com/momentysportu/ .

MenuX