15.02.2018 - Tomáš Maurer
počet přečtení: 2775
vytvořeno 15.02.2018, upraveno 15.02.2018

ČUS Sportuj s námi

ČUS Sportuj s námi má za sebou úspěšný 4. ročník

559 sportovních akcí po celé České republice, 47 sportovních odvětví a 210 tisíc aktivních sportovců. Takové jsou čísla čtvrtého ročníku ČUS Sportuj s námi. Projekt v roce 2017 úspěšně navázal na předešlé ročníky, zájem pořadatelů o zařazení byl a zůstává vysoký. V rámci propagace lákali na různé sportovní události klubů a jednot také patroni – Barbora Špotáková, Jakub Kohák a Ben Cristovao.

 

„Projekt se stal vlajkovým produktem České unie sportu, do budoucna má silný marketingový potenciál. I proto je již úspěšně v běhu pátý ročník,“ prohlásil Jan Boháč, generální sekretář ČUS.

 

Veřejné závody pro děti a rodiče v běhání, na lyžích nebo například přírodní sáňkování. Nabídka sportovních událostí je bohatá. Snad v každém víkendu se něco děje… „Slíbil jsem pořadatelům, že se zúčastním každé akce,“ vtipkoval Jakub Kohák na loňské tiskové konferenci.

 

ČUS Sportuj s námi i nadále plní svoje hlavní cíle a vzbuzuje zájem potenciálních partnerů. Je jednoznačně přínosem pro většinu aktivních klubů a jednot sdružených v ČUS. V roce 2015 se ho zúčastnilo 156 tisíc sportovců, v následujících ročnících už to bylo pokaždé přes 200 tisíc. „Pozitivní je, že z toho 115 tisíc byli účastníci mladší 18 let. Víme, jak těžké je přimět děti a mládež k aktivnímu pohybu. ČUS Sportuj s námi dokazuje, že to možné je,“ dodal Jan Boháč z České unie sportu.

 

Už nyní se lze přihlásit k účasti na řadě sportovních událostí po celé České republice. Více inspirace naleznete na webových stránkách projektu
www.cus-sportujsnami.cz, navštívit můžete i facebook www.facebook.com/CUS.Sportujsnami nebo shlédnout videa na youtube kanálu projektu www.youtube.com/user/sportujsnami. Česká unie sportu v loňském roce podpořila organizátory jednotlivých akcí celkovou částkou přesahující šest milionů korun. Pro letošní rok se počítá s obdobným rozsahem podpory.