ČUS Sportuj s námi

 

Tisková zpráva
24. září 2015

Projekt ČUS SPORTUJ S NÁMI má nového partnera – skupinu SYNOT 

Společně se začátkem školního roku nabral projekt ČUS  SPORTUJ S NÁMI opět na obrátkách a právě podzim je co do počtu akcí zapojených do projektů nejsilnější. Česká unie sportu proto uvítala vstup nového partnera do projektu. Stala se jím skupina SYNOT, pro kterou rozhodně nejde o první sportovní partnerství. Skupina SYNOT je například významným sponzorem největšího sportovního svazu – fotbalu.  

 

„Je třeba, aby docházelo ke zvyšování zájmu o sport ze strany veřejnosti a zejména dětí a mládeže. Statistiky poukazující na počty obézních lidí – a především dětí – v České republice jsou alarmující. Rozhodli jsme se proto stát se hlavním partnerem projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI, který nabízí stovky nejrůznějších atraktivních soutěží a akcí, v nichž si každý vybere podle svého věku i zájmu,“ vysvětluje podnikatel a senátor Ivo Valenta. 

 

„Loňský ročník projektu přesně splnil to, co jsme od něj očekávali.  Jsem opravdu rád, že se skupina SYNOT s dalšími našimi partnery rozhodla podpořit sport pro všechny. Projekt ČUS SPORTUJ S NÁMI je určen především široké veřejnosti a ukázal, že přivádí ke sportu i lidi, kteří třeba normálně nesportují. Takže plní náš hlavní cíl.

 

A já věřím, že kdo si některou z našich akcí ve společnosti svých přátel vyzkouší, snadno zjistí, že mu taková aktivita chybí, a rád si to zopakuje. Chceme především pomoci organizátorům a to jak finančně, tak mediálně a marketingově. Zaměřujeme se hlavně na akce pro ty nejmenší – děti a mládež, právě oni jsou totiž nejvíce ohroženou skupinou. Část lidí ve středním věku ještě má nějaké návyky vypěstované z minulosti, kdy sport v této zemi tolik nestrádal a lidé si jej mohli dovolit,“ kvituje vstup nového partnera do projektu předseda České unie sportu Miroslav Jansta. „Současně tak poskytujeme alespoň nějakou finanční podporu významné části našich členských klubů a tělovýchovných jednot, pořadatelům akcí. Moc jiných zdrojů k dispozici bohužel nemají“, dodal.

 

„Rozvoj regionálního sportu považujeme za velmi důležitý a dlouhodobě se mu věnujeme. Snažíme se podpořit zejména takové aktivity, které osloví a přilákají širokou veřejnost a zvláště pak mladou generaci. Projekt České unie sportu SPORTUJ S NÁMI, jehož hlavním partnerem se stala skupina SYNOT, je nepochybně jednou z nich,“ uvedl podnikatel a senátor Ivo Valenta.

 

Projekt odstartoval jako pilotní ročník na počátku roku 2014. Díky partnerům a patronům, olympijským vítězům Evě Samkové a Jaroslavu Kulhavému či režisérovi a sportovnímu nadšenci Jakubu Kohákovi, se mu podařilo získat pozornost veřejnosti i médií. V roce 2014 bylo do projektu zařazeno 180 akcí na území celé ČR, do kterých se zapojilo téměř 70 tisíc aktivních účastníků, z toho bylo přes 40 tisíc dětí a juniorů. Soutěže, závody a turnaje pak sledovalo více než 52 000 diváků. Mezi pořadatele akcí bylo rozděleno 3,2 miliónů korun. Další podporu pro své akce získali pořadatelé prostřednictvím intenzivního mediálního a marketingového plnění.

 

Do letošního ročníku přišlo 850 přihlášek, to znamená téměř od každého desátého členského sportovního klubu či tělovýchovné jednoty sdružené v ČUS. Do projektu bylo nakonec vybráno a finančně je podporováno 500 sportovních akcí pro veřejnost. Projekt je rovněž součástí kampaně Českého olympijského výboru Česko sportuje.

 

reportáž ČT http://www.ceskatelevize.cz/sport/ostatni/reportaze/321398-projekt-sportuj-s-nami-pokracuje-druhym-rocnikem/

 

oficiální stránky projektu http://www.cus-sportujsnami.cz/projekt-cus-sportuj-s-nami-vstoupil-do-2-rocniku-s-vyssim-poctem-akci-a-novym-hlavnim-partnerem-skupinou-synot/

 

1522M2E.png  1523MmJ.jpg

 

Lenka Angelika Tichá - tisková mluvčí
+420 602 231 674
ticha@cuscz.cz

1426YzI.jpg     Česko sportuje ČD-oficiální_dopravce    ČEPS

Mediální partneři ČUS

Denik.cz Rozhlas.cz iSport.cz CeskaTelevize.cz

MenuX