01.03.2018 - Tomáš Maurer
počet přečtení: 3518
vytvořeno 01.03.2018, upraveno 01.03.2018

2222MGN.png

Česká unie sportu partnerem kampaně Ukliďme Česko

Dnem „D“, kdy se v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko bude uklízet v celé republice, je letos sobota 7. dubna. Odstranit nepořádek v přírodě, městech a obcích je však možné i v jiných termínech. Důležité je, se co nejdříve přihlásit na www.UklidmeCesko.cz. Partnerem této akce se i letos stala také Česká unie sportu. Mezi 96 000 dobrovolníky v celé zemi, kteří v uplynulém roce sesbírali 1 500 tun odpadků, byly také stovky členů sportovních klubů a tělovýchovných jednot.

 

Přípravy dalšího ročníku celorepublikové úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko jsou v plném proudu. Na webových stránkách projektu postupně přibývají zaregistrovaní organizátoři místních úklidů a dobrovolníci, kteří se první dubnovou sobotu společně vydají do boje proti černým skládkám a nepořádku ve svém okolí.

 

Zapojit veřejnost do mapování, uklízení a především prevence vzniku nepořádku a černých skládek se snaží organizátoři ze spolku Ukliďme Česko a Českého svazu ochránců přírody. Do aktivní spolupráce se mohou v tomto roce opět zapojit í členské subjekty České unie sportu. Komu je myšlenka dobrovolnické úklidové akce blízká, může se podílet přímo na organizaci úklidu ve svém okolí.

 

„Snažíme se organizátorům místních úklidů organizaci co nejvíce ulehčit a podpořit je nejen radami, mediální kampaní ale i materiálně – především zajištěním balíčků s pytli a rukavicemi pro dobrovolníky. Abychom věděli, kolik účastníků se letos chystá uklízet a mohli jim materiál včas přichystat a rozeslat, potřebujeme, aby se nám přihlásili co nejdříve, ať už jsou ze zájmových sdružení, škol, firem či se jedná o individuální nadšence,“ říká Kateřina Landová, jedna z pořadatelek akce.

 

Úklidového materiálu by organizátoři měli mít pro letošek dostatek díky partnerům, kteří úklidové akce dlouhodobě podporují. Přidat se může opravdu každý podle svých možností – od mapování nepořádku, až po zorganizování vlastní úklidové akce.

 

Veškeré potřebné informace zájemci naleznou na www.UklidmeCesko.cz.