Logo tiskové zprávy

Česká Unie Sportu
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6 - Břevnov, PO BOX 40

Tisková zpráva
12. listopadu 2013

Česká unie sportu podává další trestní oznámení kvůli Sazce

Vedení České unie sportu, tehdy ještě ČSTV, podalo první trestní oznámení prostřednictvím svého předsedy Miroslava Jansty v listopadu 2012.  Následovalo rozšíření trestních oznámení v dubnu 2013. Bývalý management Sazky tak čelí hned několika trestním oznámením pro podezření ze spáchání více trestných činů (mimo jiné trestného činu způsobení úpadku nebo trestného činu poškození a zvýhodnění věřitele).

 

Zároveň Česká unie sportu předala orgánům činným v trestním řízení velké množství písemné dokumentace vztahující se k prověřovanému jednání, zejména pokud jde o činnost představenstva společnosti SAZKA, a.s., a jeho někdejšího předsedy JUDr. Aleše Hušáka.

 

V květnu letošního roku přijal Výkonný výbor České unie sportu usnesení, v němž rozhodl o ustanovení Komise pro zjištění podílu odpovědnosti konkrétních představitelů ČSTV na ztrátě majetkového podílu ČSTV v SAZKA, a.s. Hlavním cílem bylo získat poznatky a další informace, které měly sloužit k vyvození odpovědnosti konkrétních osob. Po shromáždění všech dostupných informací a listin a také svědectví bývalých členů statutárních orgánů Sazky komise dospěla k závěru, že členové ČSTV nenesli žádnou přímou zodpovědnost - byli totiž podvedeni a dlouhodobě systematicky manipulováni Alešem Hušákem.

 

V návaznosti na další důležitá zjištění je v dnešních dnech podáván další, v pořadí třetí a pravděpodobně již poslední, podnět policii k prověření jednání, jež by mohlo naplňovat znaky skutkové podstaty trestného činu - tentokrát podvodu. Nyní je tedy na orgánech činných v trestním řízení, aby dostály zákonné povinnosti a všechny podněty České unie sportu náležitě prověřily a podle svých závěrů učinily další kroky v rámci trestního řízení.

 

 

Lenka Angelika Tichá - tisková mluvčí
+420 602 231 674
ticha@cuscz.cz

 

 

Foto z tiskové konference k výsledkům šetření komise VV ČUS

559ZDh.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MenuX