17.04.2010 - David Kovář
počet přečtení: 25009
vytvořeno 23.08.2013, upraveno 23.08.2013

Pavel Kořan zvolen předsedou ČSTV

V sobotu 17. dubna se v Nymburce konala 22.valná hromada ČSTV. Její průběh byl bedlivě sledován nejen médii, ale i odbornou veřejností, a to ze dvou důvodů. Za prvé, tato valná hromada byla volební a tak se po čtyřech letech volili zástupci sdružených subjektů do vedení ČSTV. Za druhé na post předsedy nekandidoval dlouholetý předseda ČSTV Ing. Vladimír Srb, který působil v čele organizace přesně 20 let a jeho jméno bylo s touto organizací pevně spjato. Mělo se tak rozhodovat o novém předsedovi ČSTV. Pan Srb si od 158 delegátů 22. valné hromady a přítomných hostů, mimo jiné předsedy Českého olympijského výboru Milana Jiráska, náměstka ministryně školství mládeže a tělovýchovy Jana Kocourka a předsedy podvýboru pro sport Senátu Parlamentu ČR Karla Kapouna, vysloužil při závěru své zprávy potlesk ve stoje. Přítomní tak ocenili dlouholetou práci a jeho přínos pro český sport. 


Delegáty po vyslechnutí zpráv především ekonomického charakteru čekala v odpoledním programu volba předsedy ČSTV. Po krátkém představení kandidátů (p. Miroslava Čuřína, p. Pavla Kořana a Stanislava Pešáta) a jejich vizí o další činnosti ČSTV, došlo k tajné volbě. Přesvědčivou většinou hlasů v obou komorách byl hned v prvním kole volby zvolen do čela Českého svazu tělesné výchovy Pavel Kořan. Spolu s volbou předsedy probíhala i volba sedmičlenné Revizní komise ČSTV.

Delegáti 22.valné hromady ČSTV se poté rozešli volit své zástupce do VV ČSTV. Bylo voleno devět zástupců regionálních sdružení ČSTV a devět zástupců svazů, rozdělených podle jednotlivých volebních košů dle volebního řádu. Průběh celých voleb byl hladký a bez větších potíží. Bylo to především díky dobré přípravě voleb a odpovědné práci volební komise a členů organizačního štábu. Valná hromada byla ukončena závěrečnou řečí nového předsedy Pavla Kořana v 19.00 hodin. Devět z celkového počtu devatenácti členů VV ČSTV jsou nově zvolení členové. S nově zvolenými místopředsedy Tomášem Králem, předsedou Českého svazu ledního hokeje a Vladimírem Šimíčkem, předsedou Krajského sdružení ČSTV Olomouckého kraje zasednou ve výboru představitelé sportovních svazů:
Ivan Hašek, předseda Českomoravského fotbalového svazu, Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu, Ivo Kaderka, předseda Českého tenisového svazu, Antonín Lébl, předseda Českého volejbalového svazu, František Janouch, předseda Unie zdravotně postižených sportovců ČR, Petr Ditrich, předseda České baseballové asociace, Slavomír Svoboda, předseda České unie bojových umění a Marek Hájek, předseda České asociace extrémních sportů. Tělovýchovné jednoty a sportovní kluby budou zastupovat Karel Malý, předseda Pražské tělovýchovné unie, Zdeněk Kubec, předseda Krajského sdružení ČSTV Ústeckého kraje, Irena Lehárová, Okresní organizace ČSTV Rakovník, Zdeněk Krátký, Okresní sdružení ČSTV Tábor, Jiří Pavlíček, Okresní organizace ČSTV Hradec Králové, Jaroslav Lebeda, Tělovýchovná unie Sokolov, Vítězslav Holub, Regionální sdružení ČSTV Jihlava, Jaroslava Schejbalová, Regionální sdružení ČSTV Břeclav. Nový předseda Pavel Kořan v nich bude mít silný tým pro splnění hlavních úkolů nového výkonného výboru ČSTV, a to modernizaci a posílení postavení největší české sportovní organizace a zabezpečení zdrojů pro činnost sdružených subjektů ČSTV.