06.10.2015 - Tomáš Maurer
počet přečtení: 5555
vytvořeno 06.10.2015, upraveno 06.10.2015

Ministryně Kateřina Valachová upraví podmínky podávání žádostí v Programu č. VIII

 

Na základě rozhodnutí paní ministryně školství Kateřiny Valachové bylo dnes 6. 10. 2015 pozastaveno podávání žádostí o podporu z Program VIII – Organizace sportu ve sportovních klubech . Program bude podle veřejného prohlášení ministryně znovu vyhlášen do 9. 10. 2015 s tím, že žádosti budou podávat SK/TJ přímo MŠMT, které je bude i samo rozdělovat.

 

Některé SK/TJ mohou mít se samostatným zpracováním žádosti problémy. Servisní centra sportu České unie sportu budou nabízet všem svým členským SK/TJ, splňujícím podmínky přidělení dotace, pomoc s přípravou zpracování žádostí o dotace a jejich následným vyúčtováním.

 

Servisní centra sportu mohou všem SK/TJ nabídnout nejen kompletní zpracování žádostí podle metodiky MŠMT, ale také, pokud to metodika MŠMT umožní, předání žádosti na MŠMT a to za celý okres. Zvažuje se i možnost technického řešení centrálního podání – okresy ČUS na ČUS, ČUS na MŠMT).

 

Více informací získají představitelé SK/TJ na příslušném Servisním centru sportu ČUS v okrese.

 

Nové podmínky žádostí byly uveřejněny na stránkách MŠMT 13. 10. 2015 http://www.msmt.cz/sport-1/zverejneni-programu-viii