01.09.2014 - David Kovář
počet přečtení: 5020
vytvořeno 01.09.2014, upraveno 01.09.2014

ČUS Sportuj s námiČeské dráhy

 

 

 

 

 

 

 

 

V Praze dne 1. září 2014

TISKOVÁ ZPRÁVA


Samková odstartovala Kralovický cyklomaraton

Poslední prázdninový víkend v Kralovicích patřil cyklistům. Jedenáctý ročník Spoke MTB cyklomaratonu, kterého se zúčastnilo 470 závodníků se poprvé odehrál pod hlavičkou projektu České unie sportu „ČUS Sportuj s námi“.  A sportovce všech věkových kategorií navíc přijela povzbudit také patronka projektu, olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková.

 

I pro Samkovou byla v Kralovicích připravena premiérová role – stala se startérkou všech sedmi závodů.

 

„Nikdy předtím jsem ještě žádné závody nestartovala a ani nedržela v ruce pistoli. Tahle byla naštěstí malá a snadno se ovládala. Všechny výstřely se mi podařily až na jeden, protože mi zrovna došly náboje – kapsle,“  komentovala Eva Samková svoji „střeleckou“ zkušenost.

 

V Kralovicích bojovaly o vítězství nejprve děti. Těch dorazila ve věku od dvou do deseti let rovná stovka. Ty nejmenší soutěžily na odrážedlech. Pořadatelé z domácího Bike Clubu Kralovice pro ně vytyčili okruhy v místě startu a cíle.

 

Dospělí si mohli vybrat ze tří tras o délce 70, 38 a 25 km, které křižovaly oblast severního Plzeňska a daly všem účastníkům pořádně zabrat. „Závodníky dokonale prověřily především dva úseky na nejdelší trati vedoucí podél řeky Střely, přes Plasy a Rabštejn. V první třetině absolvovali velice náročný výjezd právě od Střely přes Plasy a v závěru, kdy už docházely síly, se museli poprat se stoupáním na Potvorskou horu. Terén zde byl nejen prudký, ale také rozbitý, kluzký a plný kořenů, takže si zde máknul každý“ popsal cyklistickou kalvárii na trati jeden z organizátorů Jiří Tišer.

 

Nejrychlejší ze všech v prestižním maratonu na 70 km byl třiadvacetiletý Ondřej Paur z Přívětic (člen klubu Authorteam Stupno) časem 2:44:42 hod.

 

„Atmosféra závodu byla skvělá, zúčastnilo se hodně cyklistů a počasí také vyšlo. Líbí se mi, když lidé sportují a zúčastňují se akcí, při nichž si mohou nejen změřit síly, ale také se pobavit a užít si dobré nálady. Myslím, že projekt ČUS Sportuj s námi je důležitý i v tom, že ukazuje veřejnosti krásu společných akcí a navíc je motivuje k účasti,“ zhodnotila kralovický cyklomaraton Eva Samková.

 

„Jsem moc rád, že se nám daří, prostřednictvím akcí, které jsme zařadili do projektu ČUS Sportuj s námi, přimět lidi, aby více sportovali a nebo aspoň fandili a vytvářeli tak nezbytnou podporu a atmosféru sportovcům. Byli bychom rádi, kdyby lidé žili víc aktivně,“ pochvaloval si průběh akce generální sekretář České unie sportu Jan Boháč.

 

Definitivní tečkou za závody byla tombola, v níž se losovala čísla všech účastníků. Hlavní cenu – horské kolo – získal Miroslav Veruněk z Kralovic. Kolo mu osobně předal předseda představenstva Českých drah, a. s., Daniel Kurucz, který jako zástupce generálního partnera předal také ceny vítězům většiny závodů.

 

 

Lenka Angelika Tichá, tisková mluvčí České unie sportu, ticha@cuscz.cz

 

 

Mediální partneři ČUS:

ČT - horizontRegionální DeníkČeský rozhlasiSport.cz

 

www.cus-sportujsnami.cz

 

 

 

Kralovice - start - EvaKralovice -děti - vyhlášeníKralovice -děti - vyhlášení 2Kralovice - děti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kralovi - start - dospělíKralovice - start - dospělíKralovice - občerstvení _ČDKralovice - vyhlášení - dospělí