Očima předsedy

V této části webu naleznete mediálně prezentované názory, postřehy, komentáře a rozhovory předsedy ČUS.

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
image
Rozhovor předsedy po 34. VH ČUS

Po skončení 34. valné hromady České unie sportu v Nymburce se za jejím průběhem v následujícím rozhovoru ohlédl předseda Miroslav Jansta.

celý článek
image
Rozhovor s předsedou ČUS v MF

Miroslav Jansta odpovídal na otázky o vývoji ČUS, financování sportu, ministerstvu sportu a mnoho dalších. 

celý článek
image
Jansta: Sportovci by měli být vůči politikům ráznější

Praha – Přerod financování českého sportu vstoupil do další fáze. Od časů kralování Aleše Hušáka se mnohé mění. „Největší a zásadní posun je, že si svazy začaly řešit svůj sport samy, bez toho, aby je někdo dirigoval metodou cukru a biče, bez toho, aby si někdo kupoval nebo zastrašoval jejich předsedy,“ říká v rozhovoru pro Deník Miroslav Jansta, šéf České unie sportu (ČUS). „Do vedení ČSTV, současné ČUS přišli noví lidé, kteří mají o sportu zásadní přehled, nedělají to pro peníze, dělají to zadarmo a z přesvědčení, že se český sport odpíchl ode dna a bude se dále rozvíjet.“

celý článek
image
ČUS mezi top společnostmi ČR

Na sedmdesát českých společností představuje v projektu "Mapa úspěchu" unikátní příběhy, které popisují jejich cestu za podnikatelským úspěchem.

celý článek
image
Vizi sportu začali vnímat politici

Vizi českého sportu, prezentovanou na 26 VH ČUS v roce 2012 začali brát za svou rozhodující politici. Od záměrů většiny sportovního prostředí ČR, kterou ČUS představuje, se odráží představy o budoucnosti českého sportu, vyslovené v minulém týdnu oběma klíčovými ministry.

celý článek
image
FACE TO FACE

V pořadu Face to Face na IHNED.cz a v HN pro iPad se střetávají ti, kteří mají moc měnit svět byznysu. Do prozatím posledního dílu jsme si pozvali manažery velkých českých sportovních klubů. Miroslav Jansta vlastní basketbalový Nymburk a i jako předseda České unie sportu tvrdí, že v rozpočtech klubů chybí více než tři miliardy korun. V Národní technické knihovně v Praze o tom diskutoval s Dušanem Svobodou z pražské Sparty, který zastoupil nejrozšířenější sport u nás – fotbal. Jejich plány na „rekonstrukci“ sportu pak posoudil Zdeněk Tůma, partner odpovědný za služby pro finanční sektor a poradenství zaměřené na sport, loterie a hry v KPMG Česká republika. Jak uvažují o sobě samých ve světě byznysu, prozradili všichni tři v krátkých dotaznících.

celý článek
image
„Nebýt fotbalistů, hokejistů a basketbalistek, sportovní svět by toho o nás moc nevěděl“

S předsedou České unie sportu JUDr. Miroslavem Janstou o lásce k basketbalu i pověsti českých sportovců ve světě.

celý článek
image
Startuje liga? To je jen zlomek fotbalu. Hurá na Viktorku a Dobřichov!

Tak nám zase začíná fotbalová liga! A s ní přijde opět diskuse o násilí na stadionech, o slušnosti diváků a o fotbalové asociaci. Fotbal však není jen pár prvoligových klubů a jejich militantní, takzvaní „fanoušci“, co ve skutečnosti nejsou fanoušky fotbalu, ale vybíječi násilí a agrese. Těch pár klubů se svými „ultras“ jsou jen tisícinou českého fotbalu. To hlavní, co dělá fotbal fotbalem, naštěstí stále lidi přitahuje. Na prvoligových stadionech se toho bohužel odehrává jen zlomek.

celý článek
image
Financování sportu musí být jasné a srozumitelné každému, koho se týká

Každé financování čehokoliv musí odpovídat logice fungování toho, co financujeme. Týká se to rodiny, byznysu i sportu. Podstata je stejná: zajistit peníze pro vznik a přežití, udržení chodu, investice pro rozvoj, zajištění budoucnosti. Financování musí být jasné, s předvídatelnými zdroji, srozumitelné každému, koho se týká.

celý článek
image
Autorita není nadvláda shora

Autorita vzniká různě. Někdy bývá nařízena nebo prohlášena mocí shora, většinou pod pohrůžkou násilí. Ta nemívá dlouhého trvání. Jsou autority, které vznikají jakoby samovolně, tím, že je někdo lepší, dovednější nežli ostatní a získá si respekt schopnostmi či znalostmi. Třetí cestou, jak být autoritou, je vůle lidí, kteří si mezi sebou dobrovolně vyberou zástupce, aby je reprezentoval, zastupoval, aby hájil jejich zájmy, pomáhal jim, byl jejich slyšitelným hlasem v chaosu života. Takovému vzniku autority „odspodu“ obvykle říkáme demokracie.

celý článek
1 2 ►►
archiv (18)