Finance ve sportu

V této sekci webu Vám budeme přinášet informace týkající se financování sportu na všech úrovních.

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
image
Chládek: Chci, aby došlo k velmi dramatické změně celého systému financování sportu

Webový portál Sportovnilisty.cz pokračuje v sérii rozhovorů na téma financování sportu. Tentokrát jsme oslovili ministra Marcela Chládka a hokejistu Jiřího Šlégra.

celý článek
image
Do roku 2017 by do sportu mohlo putovat až 7,5 miliardy korun

Do roku 2017, tedy do konce probíhajícího volebního období, by se státní výdaje na sport mohly zvýšit ze současných tří na sedm až 7,5 miliardy korun ročně.

celý článek
image
Česká unie sportu má svoji vizi Koncepce státní podpory sportu

V rámci seriálu regionálních konferencí, které se Česká unie sportu  rozhodla pořádat  na podporu vícezdrojového financování a rozvoje sportu v regionech, zavítali druhé březnové úterý představitelé ČUS do Jihočeského kraje.

celý článek
image
Peníze pro sport? Babišův muž chystá změny a vládní agenturu

Praha - Babišovo hnutí ANO našlo novou oblast, kterou chce výrazně změnit, přestože pod něj po rozdělení vládních křesel resortně nespadá. Jde o financování českého sportu.

celý článek
image
Šest miliard na sport může být první krok

PRAHA – Peníze do sportu nemohou jít z mnoha zdrojů, musí být pod kontrolou ministerstva školství. Český olympijský výbor by na jejich rozdělování neměl mít vliv. To jsou dva důležité vzkazy ministra financí Andreje Babiše, s nimiž musejí počítat domácí sportovní bossové.

celý článek
image
Sport byl děravý kbelík

PRAHA - Jakmile bude novelizován zákon o podpoře sportu, požádá o zvýšení státních dotací pro sport o tři miliardy korun. Podmínil to tím, že sportovní svazy zprůhlední evidenci členů, vznikne mapa sportovišť a bude schválena koncepce budování národních center. Marcel Chládek hovoří o transparentnosti přidělování dotací, jež dřív chyběla. „Pokud se něco dozvíme, kontrolu děláme okamžitě,“ řekl k podezřením na špatné čerpání peněz. Na čerstvou zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu, že v letech 2011 až 2013 vydalo MŠMT na podporu sportu neprůhledné dotace ve výši 800 milionů korun, reagoval poukazem na to, že za jeho předchůdců tyto věci řídil většinou náměstek pro sport Jan Kocourek.

celý článek
image
NKÚ: Miliardu na sport dostali žadatelé, kteří ani neměli sportoviště

Ministerstvo školství rozdělilo miliardu korun v dotacích na sport žadatelům, kteří k tomu nesplňovali podmínky. Nejvyšší kontrolní úřad prověřil přidělování peněz v letech 2011 až 2013. Současný šéf úřadu Marcel Chládek tvrdí, že systém dotací razantně předělal.

celý článek
image
Začíná boj o finance ze sportu. Finanční toky chce ovlivnit i Babiš

V útrobách ministerstva školství vzniká novela zákona o podpoře sportu. Do jejího vyznění ale vstupují hlavní organizace sportu Český olympijský výbor a Česká unie sportu, které si jdou po krku, a také politici. O sport se stále více zajímá ministr financí Andrej Babiš a jeho hnutí.

celý článek
image
Sport: výdaje vytěsní dovolené

Jižní Morava – Noví Švancarové, Ondrové, Hubáčkové či Březinové jsou v ohrožení. Rostoucí náklady související se sportováním dětí a dospívajících totiž činí stále větší starosti i rodinám v Jihomoravském kraji.

celý článek
image
Olympijský výbor od sázkových firem dostal více, než čekal

Českému olympijskému výboru (ČOV) nakonec od sázkových kanceláří přistálo na účtech více peněz, než očekával a než také původně firmy přislíbily na základě průběžných hospodářských výsledků.

celý článek
1 2 3 4 5 ►►
archiv (49)