160 17 Praha 6 - Břevnov, PO BOX 40

Tisková zpráva
17. března 2017

ČUS Stopa pro život letos rozhýbala čtyři tisíce vyznavačů běžek

Počátkem března se uzavřel sedmý ročník zimního seriálu závodů v běhu na lyžích ČUS Stopa pro život 2017. Do některého z pěti podniků populární série a doprovodného programu se zapojilo na čtyři tisíce českých i zahraničních běžkařů ve všech věkových kategoriích i závodníků na zimních kolech – tzv. fatbike. Letošní sněhové podmínky byly vynikající, a tak se všech pět závodů uskutečnilo v plánovaném termínu.

Stopa pro život je dlouhodobě zaměřena nejen na aktivní vyznavače běžeckého lyžování, ale i na mládež a celé rodiny. Je potěšitelné, že v posledních letech se prostřednictvím této akce daří získat pro běžecké lyžování stále více dětí a mladých rodin. Při všech závodech byli na volně otevřených Open jízdách k dispozici instruktoři a organizátoři zdarma zapůjčovali běžeckou výstroj. Vybrané startovné využijí jednotlivé pořádající kluby na další sportovní přípravu a podporu mládeže.

Některých závodů se účastnily také významné sportovní osobnosti i z jiných sportovních odvětví. Dvakrát se například postavil na start mistr světa ve skifu Ondřej Synek nebo juniorský mistr světa na divoké vodě Lukáš Kubričan. Jilemnickou 50 si nenechala tradičně ujít ani legendární česká běžkyně na lyžích Blanka Paulů.

Letošní ročník Stopy pro život zaštítila Česká unie sportu společně s dalšími partnery, jimiž byli: Ministerstvo školství, Svaz lyžařů ČR a Česká centrála cestovního ruchu Czech Tourism. V pozici hlavního partnera série se kromě České spořitelny a společnosti LAWI objevila Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra. Generálním mediálním partnerem se stala opět Česká televize, která přinesla ze všech závodů projektu sportovní reportáže na kanálu ČT sport. Hlavní mediálním partnere, byl Český rozhlas Radiožurnál.

Jednotlivé akce ČUS Stopa pro život 2017:
21. 1. 2017                ČUS Stopa pro život Prolog Vysočina Arena (Nové Město na Moravě)
28. – 29. 1. 2017        Jilemnická 50 ZP MV ČR (Jilemnice-Hraběnka)
11. – 12. 2. 2017        Karlův běh České spořitelny (Boží Dar v Krušných horách)
25. – 26. 2. 2017        ČT Šumavský skimaraton (Kvilda)
4. 3. 2017                  Krkonošská 70 LAWI (Špindlerův Mlýn, areál Svatý Petr)